Betonové svahovky řady LÖFFELSTEIN

Ucelená řada betonových tvarovek pro skládané opěrné, zárubní a obkladní zdi. Liší se velikostí a hmotností podle účelu použití. Řada je detailně propracována, nabízíme spolupráci při návrhu, založení, technické poradenství, montážní pomůcky, statické ověření návrhu, dodání polovičních kamenů atd. Hotovou konstrukci doporučujeme osázet vhodnou vegetací, během 2 až 3 let osázená zeď ztrácí charakter umělé stavby. (detaily uvedeny v montážním návodu)

Řada lehkých betonových prefabrikátů (svahovek) "Löffelstein" je na našem trhu od roku 1994. Výrobou a prodejem se zabývá společnost HORIZONT-SILIDUR spol. s r.o., výrobky slouží na montáž skládaných konstrukcí pro nejrůznější terénní úpravy, především opěrné a zárubní zdi. Na trh jsou dodávány pod svým tradičním mezinárodním označením, protože se s tímto názvem můžeme setkat přibližně ve dvaceti dalších zemích.


Více obrázků najdete ve fotogalerii

Konstrukce ze svahovek "Löffelstein" se skládají nasucho a celá řada je navržena tak, aby se zemina, která je součástí upravovaného zemního svahu, stala rovněž i součástí konstrukce a svojí hmotností rozhodující měrou přispívala ke stabilitě hotového díla. Hotové dílo kromě toho ještě vytváří příznivé prostředí pro růst vegetace, kterou může být osázeno. Společnost HORIZONT-SILIDUR, spol. s r.o., v současné době vyrábí několik typů svahovek uvedené řady a může proto uspokojit poptávku na nejrůznější zemní úpravy od drobných parkových a zahradních zídek do výšky 1,5m až po staticky namáhané opěrné a zárubní zdi podél liniových staveb, terasy, rozsáhlé terénní úpravy v obytných čtvrtích do výšek 10-12 m. Tomuto využití odpovídá i hmotnost svahovek od 18 do 120 kg. Po celou dobu používání těchto konstrukcí je jejich kvalita a stabilita neustále prověřována v terénu i v laboratoři geotechniky univerzity v italské Bologni. Výsledky těchto zkoušek jsou k dispozici i pro náš trh. Propracována je také metodika navrhování a statického posuzování, výrobce svým zákazníkům nabízí i tuto spolupráci.

Upozornění pro naše zákazníky:
Na trhu se můžete setkat se svahovkami, které jsou prodávány pod stejným názvem jako naše výrobky. Tyto výrobky neodpovídají svými parametry ani kvalitou naším výrobkům. Přesvědčte se zda kupujete originál, který je na trhu
již 20 let a je vyzkoušen na mnoha stavbách.

Výhody svahovek Löffelstein

Výhody popisovaných výrobků

pokračování


Montážní postup

Montážní pokyny pro zhotovování opěrných, zárubních, příp. obkladních zdí ze svahovek Löffelstein

pokračování


Provedení výpočtu konstrukcí ze svahovek

Ve spolupráci s FINE nabízíme provedení výpočtu konstrukcí ze svahovek.

pokračování


HORIZONT-SILIDUR spol. s. r.o.
Topolová 2079
Česká Třebová
560 09
IČ: 604 67 169
DIČ: CZ60467169
Tel.: +420 603 823 427
Tel.: +420 724 346 474

E-mail: obchod@horizont-silidur.cz
Společnost je zapsaná
v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze,
oddíl C, vložka 26906

HORIZONT - SILIDUR spol. s.r.o. © 2020 | Redakční systém i-servis